Miroslava Moučková (KSČM): V Praze 7 občané navrhovali a vybírali projekty

KSČM v Praze ve svých volebních programech prosazuje uplatnění participativního rozpočtu. V končícím volebním období jsem byla v zastupitelstvu za KSČM jediná, která participativní rozpočet prosazovala a přece můj návrh získal podporu napříč politickým spektrem. Ne že by se o tom v klubech politických stran bouřlivě nedebatovalo. Ale dobrý nápad se nakonec ujal.

Participativní rozpočet, který jako první v České republice zavedli v Praze 7, umožňuje občanům navrhnout a rozhodnout, na co se použije milion korun z rozpočtu. Na rozdíl od známých grantů však vybraný projekt nerealizuje ten, kdo ho navrhoval, ale právě městská část. Zásady, které přijalo zastupitelstvo v dubnu, omezily projekty na menší investiční a sportovní akce. Do půlky září mohli občané zasílat své návrhy. A sešlo se jich skutečně dost. Dvacet obyvatel zaslalo od jednoho do šesti návrhů. Za pozitivní považuji to, že se jednalo o investiční záměry, takže realizovaný projekt nebude jednorázovou záležitostí, ale má sloužit obyvatelům městské části i v dalších letech.

Více na http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Mouckova-KSCM-V-Praze-7-obcane-navrhovali-a-vybirali-projekty-337238