Chci podpořit

Každá koruna se počítá

Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra. Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají. Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno. Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?

kázání mistra Jana Husa

Co platilo před 600 lety, platí i dnes. Veškerá svoboda je rovná velikosti vašeho měšce. A tak, chceš-li někam jet udělat přednášku, zaplať si cestovné a pronájem sálu! Chceš vydávat materiály? Zaplať za tisk! Chceš dělat demonstraci? Zkasíruje tě OSA a budou po tobě chtít i placení veřejného záboru na který nemají právo! A pak samozřejmě plať za pódium, energie a další!

Pokud má Alternativa Zdola fungovat v tomto světě, kde vše je jen otázkou ceny, potřebuje i vaší podporu. Počítá se každá koruna — i 1, 2, 3,… koruny na den (365, 730, 1095,… za rok) nebo jakákoliv jiná částka pomůže změnit svět, který společně sdílíme, k lepšímu.

Přispívat můžete na náš transparentní účet u FIO banky . Číslo účtu 2500381419/2010. Do zprávy pro příjemce napište DAR.

Pokud vaše dary přesáhnou za rok 1 000 Kč můžete si o tuto částku snížit Váš daňový základ. Potvrzení vám vystavíme na požádání.

Svoboda za 450 korun měsíčně

Představa, že se konečně najde parta nadšenců, která za nás bude bojovat úspěšný boj bez naší podpory, je naivní. Je stejně dětinská, jako hledat miliardáře, který dá své peníze v plen občanům, kteří chtějí spravedlivější svět a více práv. Proč by to kdo kýho výra dělal?

Měl jsem sen. Že se v naší zemi našlo tři tisíce domácností, které se rozhodly podporovat nezávislé aktivity. Počet domácností v České republice je přibližně 4,5 milionu, z toho polovina domácností je bez dětí.

Tyto tři tisíce domácností se rozhodly, že budou měsíčně přispívat 450 korunami na svobodnou činnost tří organizací. 450 000 korun měsíčně by každá z těchto organizací mohla použít na svou činnost, bez strachu o budoucnost, s jasnou podporou tří tisíc lidí, kteří stojí za nimi ne jen s řečmi o morální podpoře, užitečnosti a obdivu. Ale s jasnou podporou vyjádřenou také finanční obětavostí.

Mít tady tři takové organizace, s takovýmto finančním zázemím a podporou, začala by i naše občanské společnost vypadat jinak. A k tomu stačí podpora 0,7 % českých rodin ve výši 5 400 ročně.

Sen končí, skuhrání na poměry pokračuje. Jak dlouho? Tři sta let jsme trpěly pod Rakouskem a trpíme pořád – záleží jen na tom, kdo to naše utrpení interpretuje. Čekat, že přijde někdo osvícený, a místo, aby si zajistil dobré bydlo pro sebe, rodinu a kamarády, z nás utrpení sejme je stejně nesmyslná jako čekat zdravou výživu v McDonaldu.

Čekat se dá až do smrti – a někteří věří, že i po ní. Ale kromě nás samotných není nikdo, kdo by nám přišel na pomoc.

Tomáš Tožička, rozvojový expert a člen AZ.

Celý článek najdete zde.

Máte šanci proměnit sen ve skutečnost tím, že přispějete k dlouhodobému fungování Alternativy Zdola. Můžete nastavit trvalý platební příkaz a posílat nám každý měsíc 150 Kč, 450 Kč, či jinou částku dle vašeho uvážení a možností.

Přispívat můžete na náš transparentní účet u FIO banky. Číslo účtu 2500381419/2010. Do zprávy pro příjemce napište DAR.

Pokud vaše dary přesáhnou za rok 1 000 Kč můžete si o tuto částku snížit Váš daňový základ. Potvrzení vám vystavíme na požádání.