Družstevní projekt v rámci V4 pokračuje

Po schůzkách v Bratislavě, Budapešti a Varšavě byla řada na Alternativě Zdola, aby zorganizovala další sezení k družstevnímu projektu v rámci zemí Visegradu.

Jednání začala symbolicky v Družstevním muzeu, kde se návštěvníci seznámili s pestrými a žel často tragickými československými družstevními dějinami. Potěšil i oběd v přilehlé lidové jídelně. Ale pak už začala jednání, protože projekt je rozsáhlý.

Setkání v sídle AZDoufáme, že Vám brzy budeme moci představit jeho zajímavé výstupy: od historické analýzy, po právní postavení družstev až po souhrn toho, jak jsou družstva prezentována v médiích. Kromě toho ale dokončujeme náš výzkum družstev, ze kterých vybereme nejenom ta, která dodržují družstevní principy, ale především si od toho slibujeme pochopení potřeb celého družstevního sektoru, které by následně měl reflektovat projekt družstevního inkubátoru. ale – do toho ještě trochu času zbývá. Do té doby nás totiž čeká ještě práce na brožuře, shrnutí výzkumu a jeho prezentace, oslava Mezinárodního dne družstevnictví (5. července) s tiskovou zprávou 7. července, nemluvě o velké družstevní konference v Bratislavě na podzim..

Přestože témat bylo hodně, našli jsme si v programu také čas na návštěvu sociálního podniku – kavárny Mezi řádky na Smíchově, doslova nadšení vzbudila družstevní hospoda ROH, která se nachází v inspirativním místě pod Vítkovem v ulici Božích bojovníků.

Setkání v sídle AZ

Setkání v sídle AZ