Kalendář akcí

Informace o akci:

 • Út
  05
  Zář
  2017

  Předvolební diskuse STUŽ

  16:00 - 19:00Praha

  Logo STUŽZveme Vás na předvolební diskusi na téma

  Politické strany a prosazování udržitelného rozvoje aneb Jak si představují zástupci politických stran udržitelnou budoucnost České republiky?

  Datum konání: úterý 5. září 2017 od 16.00 do 19.00 hodin
  Místo konání: budova ČSVTS místnost č. 319, Novotného lávka 5, Praha 1

  Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) ve spolupráci s koalicí platforem nevládních organizací Měj se k světu a asociací nevládních organizací Zelený kruh pořádá předvolební diskusi s představiteli politických stran, kandidujících v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Byli pozváni zástupci následujících devíti politických stran: ANO 2011, ČSSD, KDU-ČSL, KSČM, ODS, Piráti, STAN, TOP09, Zelení.

  Na úvod kolegové ze Zeleného kruhu představí svou analýzu přístupu vlády a parlamentu k ekologické politice v tomto volebním období a klíčové otázky k řešení pro příští vládu.

  Následně se budeme politiků ptát, zda podporují směřování ČR k udržitelnému rozvoji pomocí Strategického rámce Česká republika 2030, přijatého vládou ČR, anebo zda by chtěli jít jinou cestou. Aby nebyla diskuse jen v obecné rovině, budeme se zajímat, co jejich strany již udělaly pro udržitelný rozvoj, v souvislosti s klimatickými změnami nás bude zajímat, jaká opatření navrhují k zmírňování těchto změn a jaká k nezbytnému přizpůsobení se jim a budeme se ptát také, které z Cílů udržitelného rozvoje OSN považuje jejich strana za nejdůležitější. Důležitý pro nás bude také postoj politických stran k účasti veřejnosti na rozhodovacích a strategických procesech.

  Diskusi bude moderovat moderátor a herec Petr Vacek a jednotlivé strany budou v panelu reprezentovat:

  • Piráti – Dana Balcarová – garantka programu pro životní prostředí
  • STAN – Jan Farský – poslanec, lídr kandidátky STAN v Praze
  • TOP09 – Michal Kučera – předseda poslaneckého klubu TOP09
  • Zelení – Petr Kutílek – místopředseda strany Zelení

  Zástupci dalších pozvaných stran jsou doposud v jednání (aktuální složení panelu hledejte na www.stuz.cz).

  Na tuto diskusi bude navazovat od 18.30 v Kině Pilotů (Donská 19, Praha 10, zastávka Krymská) na Praze 10 akce našich kolegů z Transparency International ČR, týkající se strategií v politických kampaních, na kterou jsou všichni taktéž zváni. Komponovaný večer začne debatou s Josefem Šlerkou (NFNZ), Erikem Bestem (FleetSheet) a Petrem Vymětalem (VŠEM) o proměnách politických přesvědčovacích strategií v posledních letech. A po debatě se můžete těšit z potravy pro tělo i ducha: pohoštění si můžete vychutnat při sledování amerického politického dramatu Den zrady (Ides of March, 2011). Moderuje David Ondráčka (TI-ČR.)

  VSTUP VOLNÝ